Co to są meble systemowe?

Mianem modułowych określa się zestawy mebli, z których użytkownik wybiera te elementy, które w największym stopniu odpowiadają mu pod kątem wymiarów, funkcjonalności czy wyglądu, a następnie dowolnie zestawia je ze sobą. Produkty tego typu określane są również mianem mebli systemowych.

Meble modułowe – dlaczego warto je kupić?

Wiemy już, co to znaczy, że meble są modułowe. Teraz pora, aby nieco bliżej przyjrzeć się ich głównym zaletom. Meble systemowe są niezwykle estetyczne oraz funkcjonalne, co znacząco wpływa na komfort codziennego użytkowania pomieszczenia, w którym się znajdują. Dobrze sprawdzają się one zarówno w niewielkich, jak i przestronnych wnętrzach. To także dobre rozwiązanie do pokojów o nietypowym układzie. Meble modułowe pozwalają na stworzenie jedynego w swoim rodzaju, dostosowanego do potrzeb domowników zestawu. Mnogość dostępnych kolorów frontów czy blatów pozwala dostosowanie ich do stylu, w jakim zostało urządzone dane wnętrze oraz indywidualnych preferencji. Poszczególne elementy zestawów można w dowolny sposób ze sobą łączyć, na przykład głębokie z płytkimi czy otwarte z zamkniętymi. Meble systemowe umożliwiają zarówno przechowywanie przedmiotów, jak i ich eksponowanie.

Gdzie sprawdzają się meble modułowe?


Z meblami modułowymi najczęściej można się spotkać w pokojach dziennych. W skład takiego modułowego kompletu wchodzić mogą różnego rodzaju szafki (zarówno stojące, jak i wiszące), witryny, szafki czy komody. Ich zastosowanie jest doskonałym sposobem na wyeksponowanie sprzętu RTV czy różnego rodzaju domowych pamiątek oraz komfortowe przechowywanie dokumentów lub zastawy stołowej. Nie tylko jednak w salonie sprawdzą się wspomniane meble modułowe. Z powodzeniem wstawić można je także do kuchni. Tego typu zestawy tworzą rozmaite szafki – wiszące lub stojące, zamknięte oraz otwarte. Znaleźć można tu także komponenty do zabudowy różnego rodzaju sprzętów AGD, takich jak lodówka, kuchenka mikrofalowa czy piekarnik. Dobrze sprawdzą się w przypadku małych i nieustawnych kuchni.

Najciekawsze meble modułowe z naszego asortymentu


W naszym internetowym sklepie internetowym domekon.pl znajdziesz bogaty wybór wysokiej jakości mebli systemowych. Bardzo ciekawie prezentuje się na przykład System Blox. To meble, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom minimalizmu i prostoty w aranżacji wnętrz. Są one zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Na uwagę zasługują tutaj między innymi wygodne w obsłudze klapy, otwierane przy pomocy metody push-click. Równie stylowo prezentuje się System Fly, w którym zastosowana została duża ilość przeszkleń oraz podświetlenia LED. W skład tej serii wchodzą wiszące szafki oraz półki z możliwością montażu na równi z ekranem, a także szafka RTV, umożliwiająca komfortową ekspozycję sprzętu. Warto wspomnieć tu także o Systemie Switch Uno z minimalistycznymi, gładkimi korpusami, nowoczesnym oświetleniem i oryginalnie ułożonymi elementami.

Meble od Polskiego producenta

Masz pytania odnośnie naszych produktów, albo potrzebujesz porady?