Jakie meble do salonu z kominkiem?

Salon z kominkiem to marzenie wielu osób. Wnętrze tego typu prezentuje się niezwykle estetycznie, efektownie oraz sprzyja spotkaniom w gronie rodziny i przyjaciół. Jakie meble do salonu z kominkiem sprawdzą się najlepiej? W jaki sposób je ustawić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z meblami do salonu z kominkiem przynosi poniższy wpis.

Jak wybrać meble do salonu z kominkiem?

Odpowiednie połączenie mebli z bardzo popularnym i wybieranym przez wiele osób kominkiem elektrycznym nie należy do najłatwiejszych. Ustawienie poszczególnych elementów znajdujących się w takim wnętrzu należy odpowiednio rozplanować, aby codzienne użytkowanie pokoju dziennego było w pełni komfortowe. Jakie meble do salonu z kominkiem wybrać? Nie może tam zabraknąć między innymi dużego narożnika, w którym będzie można zasiadać w czasie rodzinnych spotkań. Oprócz niego dobrze będzie się sprawdzać także zestaw foteli. Wybierając tego typu meble, należy zadbać o to, aby były one dopasowane do stylu, w jakim utrzymana jest obudowa kominka. Jeżeli pokrywa go beton lub cegła, najlepszym rozwiązaniem będą zestawy wypoczynkowe utrzymane w klimacie loftowym, jak i dodatki wykonane z drewna, szkła czy metalu. Posiadacze klasycznych kominków, mogą postawić natomiast zarówno na meble w stylu skandynawskim, jak i angielskim. Jeżeli w pokoju dziennym znajduje się wkład kominkowy wbudowany w szarą czy białą ścianę, najlepiej dopasować do niego minimalistyczną, prostą kanapę i fotele.

Jak rozstawić meble w salonie z kominkiem?

Odpowiednie dopasowanie mebli do salonu z kominkiem to nie wszystko. Równie ważną rolę odgrywa tutaj stosowne ich rozmieszczenie. Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Jedno z nich to układ, w którym kanapa oraz fotele umiejscowione są przy jednej ścianie, kominek – przy drugiej, a regał i telewizor – przy trzeciej. W ten sposób zyskujemy otwartą, łatwą do poruszania się przestrzeń, w której środek pokoju dziennego jest wolny. Inne rozwiązanie to umieszczenie naprzeciwko kominka narożnika oraz foteli. Wówczas będzie on stanowić centralny punkt pomieszczenia. Aby dodatkowo go wyeksponować, znajdującą się za nim ścianę można pomalować na kontrastowy kolor.

Najciekawsze meble kominkowe z naszego asortymentu

W naszym internetowym sklepie meblowym domekon.pl dostępne są różnego rodzaju meble do salonu z kominkiem. Twojej uwadze możemy polecić kategorię, jaką są meble kominkowe. Dostępne tu produkty są zarówno estetyczne, jak i w pełni funkcjonalne. Jakie meble do salonu z kominkiem z naszej oferty wybrać? Bardzo ciekawie prezentują się na przykład komody z kominkiem, które w dolnej części posiadają drzwiczki, za którymi znajduje się półka, a w górnej – metalowy kominek na bioetanol. To świetny sposób na wygodne przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów kominkowych. Oferujemy także kominkowe meblościanki, które mogą się na przykład składać z komody oraz witryny wiszącej. Takie meble z kominkiem elektrycznym to idealne rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w klimacie nowoczesnym, minimalistycznym oraz loftowym.

Meble od Polskiego producenta

Masz pytania odnośnie naszych produktów, albo potrzebujesz porady?